rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - listopad 2016

Pod pretekstem obrony przed zagrożeniem rosyjskim, Niemcy chcą wspomóc Litwinów w gnębieniu Polaków żyjących nadal m.in. na Wileńszczyźnie.

Sojusz litewsko-niemiecki w czasie II Wojny Światowej polegał głównie na mordowaniu Polaków zamieszkałych od wieków na Kresach.

Współczesne władze Litwy wprawdzie jeszcze na razie nie rozstrzeliwują Polaków, ale zabraniają już używania polskiego nazewnictwa ulic i polskiej pisowni własnych nazwisk.

Ziemia zrabowana Polakom na Wileńszczyźnie zarówno w trakcie okupacji hitlerowskiej jak i sowieckiej należy teraz do Litwinów i wcale się oni nie spieszą z oddaniem dawnych majątków prawowitym właścicielom.

Teraz m.in.za pieniądze polskich podatników planuje się wysłać w ramach tzw. pomocy NATO batalion niemiecki rzekomo do obrony Litwy przed Rosjanami.

Jak w praktyce wyglądała obrona tamtych ziem przez sprowadzonych do Polski Krzyżaków znamy dobrze z historii i warto abyśmy tych samych błędów teraz się ustrzegli, bo inaczej, to..."wnet nowe przysłowie Polak sobie kupi, że jak przed szkodą, tak po szkodzie...głupi!

Litwinów i Polaków trzeba bronić przed grożącą agresją, ale najskuteczniejszym straszakiem dla Putina będzie Wojsko Polskie stacjonujące w Wilnie.

Taką nową Polską Brygadę Wileńską można utworzyć w połowie z Polaków mających obywatelstwo litewskie, a drugą połowę stanowiliby komandosi na przykład z Bielska-Białej, mający doświadczenie bojowe zarówno z Iraku jak i Afganistanu.

Byłaby to brygada polsko-polska!

Niemcy nieraz dostali w trakcie II Wojny Światowej srogie baty od Wileńskiej Brygady AK, która samodzielnie wyzwoliła Wilno spod okupacji hitlerowskiej. Putin nie będzie ryzykował konfrontacji z nową Polską Brygadą Wileńską, natomiast Niemcy Wilna nie obronią, bo łączy ich z Rosją rura pod Bałtykiem i nie będą ryzykować zakręcenia kurka z gazem.

Rząd Premier Beaty Szydło powinien wytłumaczyć Litwinom, że jeśli nie zostanie utworzona nowa Polska Brygada Wileńska, to Putin zaanektuje ich kraj znacznie łatwiej niż mu to poszło z Krymem, a Angela Merkel i Donald Trump nawet nie kiwną palcem w bucie w obronie Litwy, lecz co najwyżej ogłoszą sankcje w postaci rezygnacji z zakupu rosyjskiego kawioru.

Rajmund Pollak

2016-11-18 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)
Komentarzy (0)

Bojkot facebook'a

  

facebook_front

Nie pozwólmy na powrót cenzury w nowym wydaniu ponadnarodowych dyktatorów medialnych. Jeżeli szemranym manipulatorom opinią publiczną nie podoba się ani flaga biało-czerwona, ani orzeł w koronie, ani biało-czerwona szachownica, to każda szanująca honor Ojczyzny Polka i każdy miłujący Rzeczpospolitą Polak powinni wycofać swoje profile i wszystko absolutnie wszystko z facebook'a!

Polska może istnieć bez facebook'a tak samo, jak może istnieć bez cenzury!

Cenzura charakteryzowała od zawsze reżimy totalitarne, a jej apogeum przypadło na okres hitleryzmu w Niemczech i stalinizmu w ZSRR! Od cenzury do dyktatury prowadzi już krótka droga usiana zbrodniami i zakłamaniem. Jeżeli cenzor zaczyna decydować o czym nie wolno pisać, to bezprawie i nikczemność może zapanować bez obawy o zdemaskowanie, bo wtedy złoczyńcom i oszustom nikt już nie jest w stanie przeszkodzić!

Precz z cenzurą! Precz z dyktaturą facebook'a!

Ogłaszam bojkot facebook'a!

Od dnia dzisiejszego nie będzie tam ani mojego profilu ani jakichkolwiek moich komentarzy. Apeluję o ogólnopolski bojkot facebook'a!

Rajmund Pollak

2016-11-08 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 532970
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała